Jsou lidé, kteří nedokáží pochopit, že kultura skutečně neláká každého. Najdou se lidé, kteří jsou raději doma u televize, než aby šli někam za kulturou. Za kulturu dnes člověk může považovat různé věci, ale najdou se lidé, kteří opravdu raději stráví čas doma, a to v klidu. Například ti, kteří pracují s lidmi, příliš často do společnosti chodit nechtějí, a to právě proto, že lidí už mají dost. Něco takového rozhodně musí pochopit každý, a to už jen proto, že mnoho lidí je dnes velice protivných a ve výsledku si na vás tak akorát vylijí zlost, než aby byli rádi za to, že jim pomůžete s tím, s čím pomoct potřebovali.

lístky do kina

S některými lidmi to opravdu není lehké a kolikrát je to tak, že i když se snažíte udělat maximum proto, aby danému člověku bylo vše poskytnuto tak, jak být má, ve výsledku je stejně nespokojený. Nemůžeme se proto některým lidem divit, že nechtějí nikam chodit a chtějí být raději doma, a to nejlépe sami, protože nemají náladu na to, aby byli v kontaktu s nějakými lidmi. Kultura je určitě alespoň jednou za určitou dobu dobrou volbou, jak si člověk může vyčistit hlavu, ale najdou se lidé, kteří si hlavu čistí i jiným způsobem a je potřeba to respektovat.

opona a sezení

Pokud vám nějaký člověk řekne, že nechce jít za kulturou, protože si chce v klidu doma odpočinout, měli byste to respektovat a daného člověka do ničeho nenutit. Proč? Protože daný člověk rozhodně neocení, když jej budete do něčeho nutit. Pokud člověk na konec svolil a šel by, ve výsledku by si to stejně neužil a na konec by to mohlo dopadnout tak, že byste nebyli nadšeni ani vy a ani daný člověk. Člověk musí chtít. Jedině tak si vše může člověk maximálně užít. Když něco děláte s odporem, je jasné, že ve výsledku si to opravdu neužijete tak, jak byste mohli. Jistě něco takového znáte. Už jen proto byste nikoho neměli nutit, aby s vámi šel tam, kam chcete jít vy.