Kdo by netoužil po komfortním bydlení. Každý člen rodiny by měl vlastní pokoj, jeden pokoj by byl společenský, kde by celá rodina trávila společné víkendy, prostorná kuchyň s barovým pultem atd. Pro mnohé je to jen nesplnitelný sen a řada z vás bydlí ve zcela opačných podmínkách. Garsonka, která má jediný pokoj, který je navíc propojený s kuchyňským koutem, tam o nějakém soukromí nemůže být řeč a pokud v takových podmínkách bydlíte ve dvou nebo více členech, musíte si připadat jako sardinky v plechovce. V takových stísněných podmínkách nejde moc o komfort, ale o praktičnost. Každá věc musí mít určené místo a vše musí být uspořádáno a na svém místě, protože jinak byste se ve své garsonce ani nehnuli. A teď si představte, že se vaše garsonka zmenší ještě na mnohem menší prostor a to na prostor, jaký nabízí kabina kamiónu.

kamion

Kabina kamiónu samozřejmě slouží primárně k sezení a k řízení kamiónu. Ale i sedadlo musí být pohodlné, protože na něm řidič stráví spoustu hodin. Ale co když jede řidič dálkovou trasu a musí na ní několikrát přespat a to přímo v kabině vozu? Jak udělat kabinu a prostor k přespávání co nejútulnější a zároveň co nejpraktičtější? Ano, drobnostmi, které usnadní odkládání drobných věcí, jako je mobil nebo peněženka, a to na poličku do kamionu Scania, nebo co třeba malá přenosná lednička nebo kanystr na vodu. Věci, které máme v domácnostech jako samozřejmost, mohou být v kamiónu velice postrádány.

kamion

Čím menší prostor máme k dispozici, tím více musíme přemýšlet o využití každého milimetru prostoru. Nejde o komfort, ale o praktické uspořádání, abyste měli všechno potřebné po ruce, neměli žádné zbytečnosti, které by pouze zabíraly místo. Chce to systém a řád, ale i na malém prostoru se dá vykouzlit pohodlné zázemí. Ať už na trvalé bydlení nebo na občasné přespání v kabině kamiónu.