Sbalit si všechny své potřeby do malého zavazadla na několik dní či týdnů rozhodně nikdo nemůže považovat za jednoduchý úkol. Pokud tuto činnost zvládáte jen s obtížemi, není důvod se bát, že se jí nikdy nedokážete naučit. Základním principem je totiž i v tomto případě se nebát a postupovat podle několika pravidel, které vás k vytouženému cíli v podobě správně a přehledně sbaleného zavazadla dovedou. A nakonec, víte, že u takového balení ani nemusíte strávit několik hodin či dokonce dní? V závislosti na to, na jaké místo a na jak dlouhou dobu se vydáváte je nutné zvolit správné zavazadlo a vytvořit seznam věcí, bez kterých se zde rozhodně nemáte šanci obejít.

legrační kufr

Asi je logické, že se mezi vysoké štíty hor nevypravíte s kufrem na kolečkách nebo že si na pláž k moři do tašky nepřihodíte zimní bundu. Vaše balení by ale mělo získat určitý systém už v samotném zárodku, a to při tvorbě seznamu věcí. Právě zde máte totiž jedinečnou šanci věci předem roztřídit do několika skupin, díky kterým získáte přehled nejen při samotném procesu balení, ale zejména ve chvíli, kdy budete předměty do zavazadla ukládat. A když už jsme u té organizace, existuje mnoho a mnoho způsobů, jak získat v zavazadle zaručený přehled. Bohužel, každému člověku ale vyhovuje něco jiného a na svůj ideální návod si musíte přijít sami.

rodina na pláži

Rozhodně se ale dá ušetřit v kufru místo pomocí několika známých tipů. Jedním z nich je to, že ponožky umístíte do bot a hned uvidíte, že máte v kufru přece jen nějaký prostor navíc. Dále se vyplatí přibalit tašku na špinavé prádlo, díky které jednoduše poznáte, co už si na sebe v průběhu dovolené obléct nechcete. Kosmetiku byste měli zabalit do uzavíratelného sáčku, protože tím předejdete zašpinění oblečení od rozlitých přípravků. A pokud jste na balení opravdovým expertem, chybět vám nebude asi ani speciální zmenšená výbava, do které můžete přípravky v menším množství umístit a ušetřit tak další prostor. Na balení není nic složitého a pokud se nebudete balit na poslední chvíli, máte prakticky vyhráno a vzhůru na dovolenou!