Nemovitosti jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších investic. Ovšem aby získávaly na hodnotě, je nutné se o ně také postarat. Pokud necháme dům ležet ladem, než se z něj stane prakticky ruina, jeho hodnota bude s největší pravděpodobností podstatně menší, než když jsme jej kupovali. To platí jak ve městech, tak na vesnicích. A je jasné, že čím reprezentativnější a lépe umístěný dům, tím důležitější tato péče je. I proto může být správa nemovitosti Brno náročnější než někde v malé obci o pár číslech.

o dům se musíme starat, aby jeho hodnota rostla

Je zde poměrně dost věcí, na které si musíme dát pozor. Pokud v onom domě nebudeme bydlet, s největší pravděpodobností jej pronajmeme. Tak nám, alespoň teoreticky, bude vydělávat peníze, neboť nájem si obvykle řekneme vyšší, než jsou náklady. Problém je, že jen málo nájemníků je skutečně bezproblémových. Často se také něco porouchá a rozbije, takže je nutná mnohdy finančně náročná oprava. V celkovém důsledku tak nevyděláme ani zdaleka tolik peněz, kolik bychom si představovali. Počítat také musíme s nejrůznějšími vandaly i neukázněnými majiteli domácích mazlíčků. Graffiti se z fasády neodstraňují snadno, a psí moč, zejména ve větším množství, ji může díky své vysoké aciditě značně narušit.

prodej nemovitosti může být velmi výnosný

Jako majitel máme také povinnost zajistit, aby i ve společných prostorách, pokud takové jsou, vše fungovalo. To se týká i takových prkotin jako je prasklá žárovka či vypadávající pojistky. Je na nás, abychom zajistili, že se nic takového nestane, a pokud ano, pak musíme provést rychlou nápravu.

Také musíme dbát na to, aby číslo popisné našeho domu bylo vždy jasně viditelné. Je jedno, jakým způsobem je vyvedeno, důležité však je, aby nemohlo dojít k mýlce. Také nesmí být skryto například za stromy či keři rostoucími v zahradě. Jistě, je toho skutečně hodně. Avšak konečným důsledkem budou v dlouhodobém horizontu poměrně zajímavé peníze, což je něco, co se hodí bez nadsázky prakticky každému z nás.