Zelený čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů vůbec. Nejenom kvůli jeho zdravotním účinkům, ale také kvůli chuti. Ta je velmi sytá a jemně nasládlá. Proto, abyste si vychutnali dokonalou chuť zeleného čaje, potřebujete samozřejmě zakoupit kvalitní zelený čaj. Doporučujeme zvolit zelený aj odněkud, kde se specializují přímo na prodej čajů. Budete mít větší jistotu, že zakoupený čaj bude kvalitní, například zelené čaje https://darka-shop.cz/katalog/caje/zelene-caje. Historie zeleného čaje sahá až 5000 let nazpět. Země, které jsou nejvíce spojeny s jeho pěstováním a konzumací jsou Čína a Indie.

zelený čaj

A jaké zdravotní benefity nám může dát pravidelné pití zeleného čaje?

Pomáhá bojovat se záněty

Zelený čaj a také například čaj Matcha pomáhají bojovat se záněty ve vašem těle. Obsahují totiž látku, která se nazývá EGCG a ta účinkuje přímo na zánět, kdy mírní bolest a také začervenání. Zelený čaj na záněty je dobrý na vnitřní i vnější použití.

Prevence srdečních onemocnění

Dle studií se ukazuje, že pravidelné pití některých čajů dokáže snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Jedním z těchto čajů je právě čaj zelený. Obsahuje totiž polyfenol a katechin, a ty podporují zdravé srdce.

čaj

Klidnější spánek

Podle výzkumů, i když zelený čaj obsahuje kofein, pomáhá s navozením klidnějšího a lepšího spánku. Nedávejte si čaj přímo před spaním, ale v odpoledních hodinách. Čaj vás uklidní, zahřeje a bude se vám příjemněji spát.

Proti lupům

Pokud vás trápí lupy a suchá pokožka z hlavy, udělejte si odvar ze zeleného čaje a pravidelně, a alespoň dvakrát týdně, ho nechte působit ve vlasové pokožce. Uvidíte, že se stav vaší pokožky brzy výrazně zlepší.

Lepší paměť

Je prokázán, že některé druhy čaje, včetně zeleného, působí stimulačně na náš mozek, a tudíž podporují mozkové procesy a krátkodobou paměť. Pomáhají také udržovat pozornost.