Vždycky mě bavila taková kreativní práce. Také jsem na druhých hlavně oceňovala to, když jenom neseděli doma a také něco vyráběli. Vždycky jsem chtěla něco vyrábět, abych se tím také mohla živit. Jenomže bohužel jsem nikdy nedosáhla takové kvality, že bych potom mohla prodávat své výrobky. Věřte mi nebo ne, není to úplně jednoduché. A tohle jsem zjistila asi už před dvěma lety, protože můj kamarád je umělecký kovář. A řeknu vám, že kdybyste ho viděli také něco vyrábět, jak kuje horké železo, tak byste se u toho pěkně zapotili. Vážně to není tak úplně jednoduché, jako kdybyste to někomu vysvětlovali.

I náčiní je z kovu.

Když to vidíte, tak si i tak říkáte, že to jednoduché, že by to zvládl každý. Tohle jsem si popravdě myslela také. Nyní se za to stydím, protože můj kamarád mi řekl, že ať si to zkusím. Takže to bych nebyla já, abych odmítla a nezkusila. Myslela jsem si, že mi to půjde. A vzala jsem do ruky kladivo a kus kovu, což bylo velice složité a hlavně těžké, málem mi to vypadlo z rukou! Neuměla jsem se do toho ani trefit a uznávám, že jsem se předtím spletla, že by byla kovařina úplně jednoduchá. Je to jen pro pravé chlapy! Pokud i vy byste se chtěli dozvědět více informací o umělecké kovářství, tak se podívejte na webové stránky artsmith.cz, kde najdete nejenom krásné kované brány ale také kované mříže anebo kované zábradlí.

Kov je pevný.

My doma máme už dvoje kované zábradlí právě od kamaráda, který je umělecký kovář. Také jsme si s přítelem řekli, že bychom potřebovali z této pražské kovovýroby krásnou kovanou bránu. Myslím si, že tato pražská kovovýroba je opravdu populární, protože je hodně využívaná a znám také opravdu hodně lidí, co mají z této pražské kovovýroby výrobky na zahradu. Moje kamarádka si dokonce také nechala udělat krásné kovové pítko pro ptáčky na zahradu a také další kované brány, protože má hodně zvířat. Podle mého názoru budete i vy s kovovýrobou z Prahy opravdu moc spokojení.