O dovolené má každý nějakou svou představu. Někdo takovou jiný makovou. Ale každý si chce užít. Otázka zní, co to je, to užít. Ani to není stejné. Někdo si užije pod vodní hladinou při potápění, jiný při šplhání po skalách a ten třetí s nohama na stole a knihou v ruce doma v obýváku. Každý dle svého gusta.

My se nyní podíváme na dovolenou klasickou, kterou má ráda velká většina lidí a která je nejvíce využívaná. Nebudeme však koukat tam, kam každý. My chceme někam, kde je sice všechno, co je potřeba, ale kam si nikdo jen tak nezajede, protože to místo nezná. My se podíváme na Ostrov Krapanj. Možná, že jste o něm již zaslechli, možná že ne. V každém případě vám to nebrání přečíst si celý článek až do úplného konce. Nebojte se, dlouhý není.

pláž na ostrově

Ostrov Krapanj se nalézá něco přes třicet kilometrů od slavného Města Šibenik v Chorvatsku. Náleží k ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů. Nejzajímavější je na něm asi to, že je nejnižší. Není na něm nic, co by se jen zdaleka podobalo kopci nebo hoře. Jeho výška je pouhopouhých sedm metrů. Je docela dobře možné, že i proto má vlastně nejhustší osídlení ze všech ostrovů. Bydlí zde totiž přes dva a půl tisíce lidí, což je na tak malou plochu poměrně hodně.

pláž u moře

Samozřejmě, že kromě koupání a naprosto excelentního potápění zde jsou i další zajímavosti a možnosti vyžití. Záleží jen na tom, co vlastně preferujete. Jistě byste neměli bez povšimnutí minout muzeum lovu hub, které je umístěno přímo ve Františkánském klášteře ze šestnáctého až sedmnáctého století. Tento klášter má také zajímavou a hezkou renesanční křížovou chodbu. Je zde také umístěno několik velmi cenných obrazů a sakrální sbírka, která jistě také stojí za pozornost. Určitě si nechte tento nápad na dovolenou projít hlavou a pak již moc neváhejte a objednejte si tento nevšední zážitek.