Péče o naši pleť je velmi důležitá. Jen pravidelnou péčí o pleť můžeme předejít jejímu předčasnému stárnutí. Předčasné stárnutí pleti je určitě něco, čemu se chceme všichni vyhnout. Pleť na obličeji je ta, které si často lidé všimnou jako první, pokud s vámi mluví. Proto určitě chceme, aby působila mladistvějším dojmem.

Jak ale na to?

tvář

SPF

SPF neboli krémy s ochranným faktorem, by měly být základem vaší péče. I když si říkáte, že u nás přeci slunce nesvítí tak moc, abychom se museli proti němu každý den chránit, i paprsky slunce, které je skryté za mraky vám může pokožku poškodit. Kůže, která je pravidelně vystavována slunci, stárne rychleji. Pokud nebudete používat SPF, bude se vám také ničit collagen, který potřebujete pro dobrou elasticitu vaší pleti.

Pravidelně si myjte obličej

Obličej byste si měli mýt často a pravidelně. Nejlépe ráno, večer a také v případ, kdy se vám třeba zpotí obličej. Což je například po sportu. Obličej byste si určitě neměli umývat obličej pouze vodou. Na čištění obličeje jsou určeny speciální čistící přípravky, které odstraní z vašeho obličeje nečistoty, mastnotu a vyčistí vám ho do hloubky.

ošetření plěti

Poznejte svůj typ pleti

To., jaké produkty na pleť budete používat, závisí na tom, jaký typ pleti máte. Typů pleti je totiž hned několik. Existuje například suchá pleť, mastná pleť nebo smíšená pleť. Pokud budete dobře znát svůj typ pleti, budete si moci pořídit vhodné produkty, a ta dopřejete své pleti tu nejlepší péči.

Kouření

Víte, že díky kouření vaše pokožka předčasně stárne? Jestli kouříte, měli byste toho okamžitě nechat. Nejen, že škodíte svému zdraví, ale také bude vaše pleť dřívěji stárnout. Kouření vám likviduje kolagen, který v pleti máte, a tím vaše pleť dřívěji stárne a tvoří se na ní více vrásek. Zahoďte cigarety a raději si užívejte zdravějšího života.