Už jste postoupili dál od rekreační jízdy na kole a snažíte se to brát více profesionálně? Samozřejmě se musíte zaměřit na mnoho věcí, jako je výběr kola, jeho servis a také dalšího vybavení. Na co byste se ale také měli zaměřit, je výběr toho správného oblečení.

Podle čeho se tedy řídit při výběru oblečení?

Někteří lidé si myslí, že cyklistika je spojena s nepohodlím, a je to fakt, který musíte přijmout. Ve skutečnosti je to ale přesně naopak. Pokud se jezdec cítí nepohodlně, nikdy nebude podávat stoprocentní výkon. Oblečení by mělo být pohodlné a mít takový střih, který pomůže aerodynamickému výkonu.

cyklistika

Oblečení by mělo být navržené tak, že přilne těsně k tělu. Tím se zabrání shlukování v oblastech, které by mohli při jízdě způsobovat nepohodlí. Pokud oblečení dobře přiléhá, umožní také efektivněji regulovat teplotu a zabraňovat vlhkosti pokožky, aby se držela na těle.

Správné oblečení je důležité také z hlediska aerodynamiky. Pokud oblečení dobře přiléhá, snižuje se působení odporu vzduchu, a to vede k nejen většímu pohodlí, ale také k menšímu odporu vzduchu, což umožňuje rychlejší jízdu.

cyklistika

Při oblečení je důležité obléknout se také vhodně k počasí. Součástí by měla být určitě nepromokavá cyklistická bunda, která splňuje všechny funkce toho, jaké má mít cyklistické oblečení, ale zároveň zabraňuje promočení, pokud během vaší jízdy sprchne. Do teplejšího počasí je dobré volit cyklistické šortky a dresy s krátkým rukávem, při chladném počasí zase termo oblečení, které vás udrží v teple. Nezapomeňte ale, že budete provozovat fyzickou aktivitu, takže se během ní zahřejete, proto byste se neměli navléct příliš moc.

Samozřejmě, všechny funkce jsou skvělé, ale důležité je také vzhled. Nikdo nechce nosit oblečení, které se jim nelíbí. Funkční ale zároveň designové oblečení vám nabízí značka Castelli.