Češi bývali mistři v chataření a chalupaření. Kdo měl byt ve městě, si k němu většinou přikoupil i chatu nebo chalupu. Někdo dal přednost chatě na druhém konci republiky, ale většinou se kupovaly chaty kousek od bydliště a to proto, že ne každý tenkrát měl svoje auto. Lidé se museli spoléhat na síť veřejné dopravy, a dojíždět třeba 100 km jen autobusem, se všemi potřebnými věcmi a často i s dětmi, by bylo někdy i nemožné. A tak možná chata zůstala po prarodičích i vám. Byla by škoda se jí zbavovat pokud je alespoň trochu v dobrém stavu, protože si můžete užít spoustu hezkých chvil právě na chatě. A nejspíš na ni máte spoustu krásných vzpomínek ze svého dětství.

muž dýmka

Na chatu se můžete vydat klidně i dnes. Můžete si pozvat kamarády a užít si víkend bez manželek a bez dětí, a pak se s manželkami můžete klidně prostřídat. Jde o to jen se válet, nic nedělat a užívat si léto a krásné počasí naplno. Program si každý jistě najde, záleží na tom, kde se chata nachází. A pokud jste otevřeni experimentům a nebo rádi zkoušíte nové věci, můžete si koupit vodní dýmku, která vám zpestří letní večery.

vodní dýmka

Proč dýmku?
Vodní dýmku nejspíš znáte. A pokud ne, můžete to napravit. Dýmka je náhražka kouření, a pokud jste kuřáci, nejspíš dýmku znáte. Pokud ji na chatě nemáte, můžete si ji koupit. Ideální pro více lidí je větší dýmka, která je vhodná pro kouření ve více osobách. Nezapomeňte si koupit i příslušenství, jako je tabák do vodní dýmky a uhlíky. Tabák musí být speciální pro dýmky, protože je mokrý a díky tomu neshoří hned.

Jaké uhlíky vybrat?
Aby vám dýmka hořela, budete potřebovat kvalitní uhlíky. Raději si vyberte kokosové uhlíky, které se sice nahřívají déle, ale o to déle vám potom vydrží. Ideální je si přikoupit i misku na oklepávání uhlíků. U nás najdete všechno pro pohodlné kouření vodních dýmek.