Poslední dva roky se nesou v duchu velkého zdražování. Českou republiku zaskočila inflace, která svou výší nemá v naší novodobé historii obdoby. Spolu se zvyšováním cen za základní životní potřeby tvoří smrtící kombinaci pro mnohé domácnosti, kterým už nestačí jejich příjmy k placení nutných výdajů. Máte podobný problém a straší vás každý rok vyúčtování za energie? Existují řešení, jak snížit výdaje za jejich odběr.

instalace panelu

Dalo by se říct, že nyní mají výhodu ti, kteří staví novostavbu. Mají možnost nechat si postavit nebo nainstalovat moderní technologie, které jsou svými vlastnostmi vhodnější spíše do novostaveb než do starších domů. Co se týče vytápění, stavební zákon nám nově ukládá povinnost instalovat si do novostavby tepelné čerpadlo, které umí pracovat se vzduchem. Dokáže tak dům ochladit v létě, ale také umí přitopí v zimě. I proto se těší vysoké oblibě – protože díky čerpadlu lze snížit spotřebu plynu nebo tuhých paliv.

solární panely

Dalším hitem posledních dvou let jsou solení panely. Ty se hodí nejen na novostavby, ale i na starší domy. Mnoho lidí si je začalo instalovat z důvodu, aby si mohli sami vyrobit elektřinu a nemuseli jí tolik odebírat od dodavatele. Fotovoltaická elektrárna na rodinný dům je ideální řešení pro jakýkoliv typ domu, a dá se nainstalovat přímo na dům nebo třeba na garáž či na zahradní domek. Řešení pro váš dům se najde vždycky.

Pokud se vám zdá že počáteční investice je vysoká, je nutné si narovinu říct, že jde opravdu o dražší položku, nicméně její návratnost je celkem rychlá. Můžete využít i různé dotační programy, které vám pomohou snížit pořizovací cenu panelů. Pokud vás toto téma zaujalo a přemýšlíte nad tím, že si panely pořídíte, ozvěte se nám, a my vám vysvětlíme všechno včetně montáže a případně vám přiřadíme cenovou nabídku. S námi už vás účty za elektřinu strašit nebudou.