Zdalipak víte, co znamenají tyto letopočty. 1315, 1578 a 1853? Nevíte? Cimrmanovci to vědí až moc dobře. Jsou to letopočty jsou všechny nezapamatovatelné. Nevěříte? Tak si je po přečtení článku všechny zopakujte a pokud se vám to povede, tak jste vyhráli a můžete si článek přečíst ještě jednou. Nu jestlipak víte, co jsou tohle za čísla. 685236588, 896367346 nebo 182723636. Nevíte? No, jsou to telefonní čísla a jsou všechna nezapamatovatelná. Protože jsou číslice volená náhodně, bez nějaké souvislosti. A nyní si představte, že jedete tramvají, autem, nebo čímkoli a zahlédnete třeba billboard s něčím, co vás zaujme. S něčím, co třeba zrovna sháníte. Nemáte čas to fotit ani si někam něco zapisovat.

volající slečna

Ale na té reklamě bude telefonní číslo na informace. Pokud to bude jedno z těch tří nahoře, zboží z billboardu vaše nebude. Ale pokud tam bude číslo například 800222222, tak to prostě zapomenout ani nemůžete, protože to nejde. Nu a to, co jste nyní četli, tedy to telefonní číslo můžete mít i vy nebo vaše firma. Samozřejmě, že ne úplně přesně to samé, ale podobné, třeba 600600600. Třikrát šest set. To si zapamatuje i vetchý kmet, který netuší, co bylo k snídani. To, co jsme si nyní probrali, tak to jsou tak zvaná zlatá čísla. Ta se dobře pamatují a také veřejně hlásají, že firma není žádná nula, že na to má. Protože mít zlaté číslo nemůže mít kdejaký nýmand nebo jouda.

mobil v ruce

Pokud toužíte i vy po takovém čísle a chcete ukázat celému světu, že jste někdo, není v tom žádný problém. Prakticky se nemusíte o nic starat, postačí vám jedno jediné kliknutí na odkaz, která je zde uveden a tím se dostanete na webové stránky toho, kdo vám tuhle věcičku zařídí. A nemyslete si, nejde jen o frajeřinku. Například obchody a služby se snadno zapamatovatelným číslem mívají i dvakrát vyšší obrat než tytéž, ovšem s číslem, které si musí případný zákazník pracně dohledávat.