Pokud hubneme, naším cílem je dosáhnout toho, že naše tělo začne spalovat tuk. Pokud budeme ztrácet tuk, budeme ztrácet i hmotnost. Ztráta tuku je správné hubnutí, protože v některých případech naše tělo začne hubnout svaly, ale to je stav, do kterého se dostat nechceme. Některé potraviny fungují jako přírodní spalovače tuku a pokud je budeme pravidelně konzumovat a připojíme k tomu celkově vyváženou zdravou stravu, poslouží nám k tomu, že se bude náš tělesný tuk rychleji spalovat.

Skořice

Pokud máme zvýšenou hladinu cukru v krvi, způsobuje to nadměrné ukládání tuku v našem těle. V takových případech je velmi obtížné zhubnout. Pomoci vám může ale i tak zdánlivě obyčejná věc, jako je skořice. Skořice dokáže napodobit aktivitu inzulínu a zrychlit náš metabolismus.

skořice

Zázvor

Čerstvý zázvor je vskutku zázračnou potravinou. Nejenom, že je plný vitamínů a minerálů, ale obsahuje i vysoký obsah vlákniny, který dokáže čistit naše střeva. Taktéž přispívá ke spalování tuků v našem těle. Je protizánětlivý a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kurkuma

Kurkuma taktéž dokáže zrychlit náš metabolismus a proces spalování tuků, ale také působí pozitivně na hladinu našeho cholesterolu v krvi. Díky obsahu kurkuminu také působí účinně proti zánětům v našem těle.

Houby

Houby jsou skvělé zejména pro svou nízkou kalorickou hodnotu. Díky látkám, které jsou v nich obsaženy, přispívají účinně k vašemu hubnutí. Hub si můžete dát jakoukoliv porci, aniž byste se museli bát, že po nich přiberete, a to prakticky jakýkoliv druh.

zelenina

Nezapomeňte ale, že u hubnutí je klíčem k úspěchu celková, vyvážená strava. Nezaměřujte se pro to pouze na to, abyste konzumovali potraviny, které vám pomohou se spalováním tuku. Zaměřte se spíše na to, aby měl váš jídelníček dostatek ovoce, zeleniny, libového masa, celozrnných výrobků, mléčných výrobků a samozřejmě taky na to, abyste si jídlo dostatečně užívali.